11 MESLEK KOMİTELERİNİN AYLIK OLAĞAN TOPLANTILARI YAPILDI.

HABERLER

11 MESLEK KOMİTELERİNİN AYLIK OLAĞAN TOPLANTILARI YAPILDI.

Görüntülenme: 1525 Eklenme Tarihi: 17-02-2020

11 MESLEK KOMİTELERİNİN AYLIK OLAĞAN TOPLANTILARI YAPILDI.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Meslek Komiteleri toplantıları TSO Yönetimi ve Meslek Komite Temsilcileri arasında köprü kurmaya devam ediyor. Her ay düzenli bir şekilde süren toplantılar hakkında konuşan TSO Başkanı Halil Balık, “Üyelerimizin sektörlerindeki sorunlarını karşılıklı ve yüz yüze görüşme imkanı bulduğumuz meslek komitesi toplantılarımız oldukça verimli geçiyor. Toplantılarda üyelerimiz bizlere taleplerini ve sorunlarını aktarırken bizlerde yaptığımız çalışmalar ve girişimler hakkında kendilerini bilgilendiriyoruz. Üyelerimizce toplantılara geniş katılım sağlanması bizleri mutlu ediyor.” dedi.
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nca oda üyelerinin sektörel ve uygulamadaki sorunlarının çözümlerine yönelik düzenlenen meslek komiteleri toplantıları büyük ilgi görürken, toplantılar TSO Yönetimi ve Meslek Komite Temsilcileri arasında köprü kurmaya devam ediyor. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Ahmet İncekara'nın da hazır bulunduğu toplantılara şubat ayında da devam edildi.
Toplantılarımız kesintisiz sürecek
TSO Başkanı Halil Balık toplantılara yönelik açıklamasında, “2019 yılında başlattığımız meslek komiteleri toplantılarımıza 2020 yılında da aralıksız olarak devam ediyoruz. Üyelerimizin sektörlerindeki sorunlarını karşılıklı ve yüz yüze görüşme imkanı bulduğumuz meslek komitesi toplantılarımız oldukça verimli geçiyor. Toplantılarda üyelerimiz bizlere taleplerini ve sorunlarını aktarırken bizlerde yaptığımız çalışmalar ve girişimler hakkında kendilerini bilgilendiriyoruz. Üyelerimizce toplantılara geniş katılım sağlanması bizleri mutlu ediyor. Toplantılarımız önümüzdeki aylarda da kesintisiz sürecek.” dedi.
“Son noktaya varıldı”
Başkan Balık meslek komiteleri toplantısında TSO meslek komitesi üyelerine oda faaliyetleri hakkında da bilgiler verirken OSB genişleme alanı ile ilgili olarak, “Geçtiğimiz haftalarda OSB müteşebbisleri ile bir toplantı gerçekleştirildi. Kamulaştırmayla ilgili ciddi sıkıntılar vardı. O bölgede köy tüzel kişiliğinin bir yeri vardı. Orada son noktaya varıldı. Satın alınması bile sıkıntılıydı. Sn. Valimiz Ankara’da bu konularda girişimlerde bulundu ve daha sonrasında İl Özel İdare tarafından bu arazinin alımı OSB için yapıldı. OSB genişleme alanının tam ortasında kalan bu arazi alınmak zorundaydı ve alındı.” dedi.
“Taş saçı memleket ekonomisine kazandıracağız”
Bartın’da üretimi gerçekleştirilen taç saçı konusundaki girişimlerden de bahseden Başkan Balık, “EMİTT Turizm Fuarı vardı. 4 gün sürdü ve orada bir dizi çalışmalarımız, girişimlerimiz oldu. Bartın’ın taş saçını orada tanıtmaya çalıştık. Daha önceki süreçte taş saçıyla ilgili patent ve coğrafi işaret başvurusunda bulunmuştuk. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nden (MTA) bu taş saçının analizini yaptırdık. Sağlığa zararlı hiçbir durum söz konusu değil. Volkanik, ağırlıklı olarak kil ve camdan oluşan bir madde. Taban taşları 400 dereceye kadar dayanıklılık sağlarken taç saçının ise 800 derecenin üstünde dayanıklılığa sahip olduğu biliniyor. Bunun mukavemet denemesini de gerçekleştireceğiz. Sonrasında bu ürünün tanıtımı başta olmak üzere sanayileştirmek ve memleketimiz ekonomisine kazandırma noktasında girişimlerde bulunacağız.” diye konuştu.
Kozcağız Belediyesi tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (BAKKA)  sunulan ve Bartın TSO’nun da ortak olduğu imalat alanları projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Balık, “Kozcağız’da sanayinin arka bölümünde ırmak tarafında 78 dönüm tescil harici bir yer var. Buranın tescillenmesi ve sanayi alt yapısı oluşturulmasına yönelik bir proje var. Bu projeye ortak olduk.  Proje onaylanırsa imara 50 bin m2’lik bir alan açılacak ve 25 bin m2’sine imalat alanları yapılacak. Bu proje geçerse Kozcağız Belediyesiyle birlikte bu işi yapacağız." Dedi.
“Burada fikirleri yoğuruyoruz”
TSO yönetimi olarak her zaman işverenlerin, sanayicinin yanında olmaları gerektiğinin altını çizerek konuşmasına devam eden Başkan Balık, “Siz değerli üyelerimize meslek komiteleri toplantılarına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Burada karşılıklı sorunları ve çözüm önerilerini konuşuyoruz. Ayrıca burada fikirleri yoğuruyoruz. Her türlü fikre ve projeye açık olduğumuzu daima deklare ediyoruz. Sizlerden gelecek fikir ve projeleri de yine ortak akılla değerlendirmeye ve hayata geçirmeye hazırız.” Şeklinde konuştu.
 
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...