BARTIN DEFTERDARLIĞINDAN TSO'YA ZİYARET.

HABERLER

BARTIN DEFTERDARLIĞINDAN TSO'YA ZİYARET.

Görüntülenme: 1490 Eklenme Tarihi: 25-02-2020

BARTIN DEFTERDARLIĞINDAN TSO'YA ZİYARET.

31. Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Bartın Defterdarlığı heyeti, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık'ı makamında ziyaret etti.

İl genelindeki kamu kurum ve kuruluşlar ile vergi mükellefi olan sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Bartın Defterdarı Muhammed Osman Şener ile daire amirlerinden oluşan heyet, Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık'ı ve Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Kanbur'u başkanlık makamında ziyaret ederek, gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bu yıl 31.si kutlanacak Vergi Haftası hakkında bilgilendirme bulunan Bartın Defterdarı Muhammed Osman Şener “ Hafta boyunca mükellefleri iş yerlerinde ziyaret ederek talep ve sorunlarını dinleyeceklerini ve Verginin her şeyden önce bize dönük bir hizmet olduğunu, bu ödevin zamanında ve tam olarak yerine getirilmesinin daha iyi yol, hava limanı, okul, ulaşım, haberleşme, hastane ve daha nice hizmetler olduğuna önce inanılması gerektiğini'' belirtti. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TSO Başkanı Halil Balık, hepimizin bildiği gibi devletimizin en önemli gelir kaynağı vergidir''dedi. Sunulan hizmet ve yatırımların büyük bir bölümü devletin tahsil ettiği vergi gelirleri ile karşılanmakta olduğunu belirten Başkan Halil Balık, gelişmiş dünya ülkelerinin vatandaşlarının vergi bilinci ahlakı ve vergi verme alışkanlığı, gelişmekte olan ülkelere göre daha fazla olup, bu değerlendirme aynı zamanda ülkeler arası gelişmişlik kriterleri arasında sayılmaktadır. Biz de üzerimize düşen görevi tam anlamıyla yaparak ülkemizin gelişimi ve kalkınmasına destek olmak adına ekonominin kayıt altına alınmasını savunuyoruz. Gerek kayıt dışı ekonomi, gerekse kayıt dışı istihdam hem ülkemize, hem de kurallara tam anlamıyla uyan firmalarımıza zarar vermektedir. Vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olmasını rica ediyoruz.
31.Vergi Haftası nedeniyle ziyaretimize gelen başta Defterdarımız Muhammed Osman Şener'e, Vergi Dairesi Müdürü Levent Selçuk'a, Gelir Müdürü Doğan Aydoğan'a ve Gelir Müdürlüğü Şefi Ziyarettin Nane'ye teşekkür ediyorum. Tüm sanayici, iş adamımıza, en küçük esnafımızdan en büyüğüne kısacası tüm camiamız için hayırlara vesile olması temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...