Bartın TSO Başkanı Halil Balık "6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü-Bugünü-Yarını Sempozyumu"na katıldı

HABERLER

Bartın TSO Başkanı Halil Balık "6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü-Bugünü-Yarını Sempozyumu"na katıldı

Görüntülenme: 2000 Eklenme Tarihi: 26-02-2019

Türkiye ve dünya tecrübelerinin değerlendirildiği "6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü-Bugünü-Yarını Sempozyumu"na katıldı.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tören Salonu'nda; Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından düzenlenen, kuruluşunun 6. yılında Ombudsmanlığın tarihsel boyutunun, Türkiye ve dünya tecrübelerinin değerlendirildiği "6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü-Bugünü-Yarını Sempozyumu"na katıldı.

"6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü-Bugünü-Yarını Sempozyumu", Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay 1. Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Aslan, KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın konuşmaları ile başladı.
Sempozyumda"Kamu Denetçiliği Kurumunun 6 Yıllık Faaliyetleri ve Etkileri, Şikayet Alma ve Karar Verme Süreçleri", "Ombudsmanlığın Tarihi Kökenleri ve Kamu Denetçiliği Kurumu'nun Kuruluş Süreci" ile cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde Kamu Denetçiliği Kurumu'nun Gelecek Hedefleri" konuları anlatıldı. Program değerlendirme ile sona erdi.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...