Bartın TSO Başkanı Halil Balık Türkiye Sektörel Ekonomi Şurasına katıldı.

HABERLER

Bartın TSO Başkanı Halil Balık Türkiye Sektörel Ekonomi Şurasına katıldı.

Görüntülenme: 1912 Eklenme Tarihi: 27-02-2019

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleştirilen şuraya, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık katıldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleştirilen şuraya, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık katıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile diğer bakanlıkların bakan yardımcıları katıldı.

Toplantıda 61 sektör meclisi temsilcileri söz alarak, sektör sorunlarını ve çözüm önerilerini sundu. Şuraya bine yakın iş insanı katıldı.

Şura'nın açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; sektör meclislerinin kendi alanlarında öne çıkan sorunları ve çözüm önerilerini bir araya getirdiğini belirterek, "Bu çalışmalar kamu-özel sektör işbirliğine çok önemli bir ivme kazandıracak" dedi. Son dönemde ekonomide istihdam maliyetlerini düşüren ve piyasayı hareketlendirecek çok önemli adımlar atıldığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, son 2-3 ayda kurda ve faizde olumlu gelişmeler yaşandığını hatırlattı. TOBB Başkanı, Bakanların icracı ve reformcu çalışma tarzlarının sonuç almada etkili olacağını anlattı.

Türkiye Sektörel Ekonomi Şurasını değerlendiren Başkan Halil Balık, 7 Bakanın katılımı ile gerçekleşen programa her sektörden bine yakın iş insanı katıldı ve adeta iş dünyasının nabzı Ankara'da attı''dedi.Tüm sektörlerin ayrı ayrı değerlendirilmesinin önemine değinen TSO Başkanı Halil Balık, istihdamın artmasına yönelik atılan adımlar son derece yerinde. Daha fazla istihdam için yatırım ortamının desteklenmesi, iyileştirilmesi ve Kobi'lerin büyümesine yönelik desteklerin artırılması gerekli. Yapılan Sektörel Ekonomi Şurası'nda Bakanlarımız bu konulara değinerek sevindirici haberler verdi. İstihdamın artırılması için kamunun iş dünyası ile diyalog içerisinde olması son derece önemli bir faktördür''dedi.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...