BARTIN TSO BAŞKANI HALİL BALIK'IN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI.

HABERLER

BARTIN TSO BAŞKANI HALİL BALIK'IN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI.

Görüntülenme: 451 Eklenme Tarihi: 10-12-2020

BARTIN TSO BAŞKANI HALİL BALIK'IN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Halil Balık mesajında; "Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunca 1948'de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, Dünya’nın farklı coğrafyalarında yaşayan insanlar tarafından Paris’te aynı masa etrafında toplanarak imza altına alınmıştır. “1948 yılında Farklı dilleri konuşan, farklı kıtalarda yaşayan insanların bu bildiriye imza atmalarının sebebi dilleri, inançları, coğrafyaları farklı olsa da yaşanan savaşların, çekilen acıların ortak olmasıdır.
İnsanlık tarihinin en önemli belgelerinden olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, yaşam hakkı başta olmak üzere ekonomik, sosyal, hukuki ve siyasi hak ve özgürlükleri güvence altına alan yasal bir teminattır. Dünya genelinde savaşların, işgallerin, kan ve gözyaşının sona ermesi, açlığın, yokluğun, yoksulluğun pençesinde kıvranan insanların, dünyanın dikkatini daha çok çekmesi, her bireyin hak ve özgürlüklerinin sağlanması ve korunması için azami çaba sarf edilmesi gerekmektedir.
İnsanın doğuştan sahip olduğu kişisel hak ve özgürlükleri tanımlanmış ve 10 Aralık her yıl Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaya başlanmasıyla birlikte en yüksek evrensel değer olan insan haklarının ülkemizde korunması ve geliştirilmesi herkesin görevidir. Bireysel ve kurumsal alanda herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi, toplumsal barış ve huzura en büyük katkıyı sağlayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, toplumumuzda insan hak ve özgürlüklerinin, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının daha da pekişmesini temenni ediyorum''.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...