Bartın TSO Dış Ticaret Semineri düzenledi.

HABERLER

Bartın TSO Dış Ticaret Semineri düzenledi.

Görüntülenme: 2085 Eklenme Tarihi: 26-03-2019

İlimizde Dış Ticaret hacminin geliştirilmesi ve arttırılmasına yönelik Bartın TSO ev sahipliğinde ''Dış Ticaret Semineri'' düzenlendi.

İlimizde Dış Ticaret hacminin geliştirilmesi ve arttırılmasına yönelik Bartın TSO ev sahipliğinde ''Dış Ticaret Semineri'' düzenlendi.
Ticaret Bakanlığı, TOBB Koordinasyonu ve Odamız ev sahipliğinde ''Dış Ticaret Semineri'' Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İnovasyon Merkezinde gerçekleştirildi.

4 saat süren ve oda üyelerinin yoğun bir  katılım sağladığı seminerde, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Lale Özkan tarafında İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Ticaret Bakanlığı İhracat Geliştirme Uzmanı Asım Çalış tarafından ise İş Dünyası için Ticari Bilgiye Erişim konularında bilgiler sunuldu.

Seminere, Bartın TSO Meclis Başkanı Adem Akpürçek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H.Sami Karakaş, Meclis Üyeleri Ali Haydar Subaşı, Faruk Arabacıoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Arslan, OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, İl Ticaret Müdür V.Serpil Yüzlü, Gümrük Müdürü Burhan Ayhanoğlu,Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Mehmet Selim Ulutaş, Atılım Sanayi Sitesi Başkanı Necmi Ateş, sanayiciler ve Dış Ticaret birimi çalışanları katıldı.

Seminerde konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H.Sami Karakaş, ihracata daha fazla önem verilerek ihracatla ilgili üyelerin bilgilendirilmeleri gerektiğini belirtti. Başkan Yardımcısı H.Sami Karakaş, oda olarak dış ticaret konusunda üyelerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. İlimizde ihracat yapacak firma sayımızı arttırmak için bu tür eğitimler çok önemli. Büyümenin de gelişmenin de yolu ihracattan geçiyor diyerek, katılımcılara teşekkür etti.
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...