Bartın TSO EMİTT Fuarında.

HABERLER

Bartın TSO EMİTT Fuarında.

Görüntülenme: 1693 Eklenme Tarihi: 04-02-2020

Bartın TSO EMİTT Fuarında.

Bartın dünyanın alanındaki en büyük organizasyonlarından biri olan EMITT 2020 Turizm Fuarı'nda boy gösterirken Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve Yöneticileri de fuara katılım sağlayarak çeşitli temaslarda bulundular.

Amasra Salatası’ndan Küre Dağları’na kadar Bartın’ın birçok doğal ve kültürel özelliğinin tanıtıldığı EMİTT fuarı on binlerce ziyaretçi ağırladı. Bartın’da sanayi ve iş alanlarıyla birlikte turizm alanlarının gelişmesi adına da çalışmalar yapıp projeler üreten Bartın TSO yönetimi, EMITT 2020 Turizm Fuarı'nı ziyaret ederek Bartın standında ve çeşitli noktalarda bir dizi temaslar gerçekleştirdiler. 

Bartın TSO Başkanı Halil Balık’a fuar ziyareti ve temaslarında TSO Meclis Başkanı Adem Akpürçek ve TSO Genel Sekreteri Ahmet İncekara eşlik etti. 

Türkiye’nin birçok ilinden TSO yetkililerinin katıldığı fuarda Bartın’ın tanıtımı için katkı vermeye çalışan TSO yönetimi adına açıklamalarda bulunan TSO Başkanı Halil Balık, “EMITT Turizm Fuarı dünyanın sayılı organizasyonlarından birisi. Burada Bartın standının yer alması ve şehrimizin turizm değerlerinin tanıtılması çok önemliydi. Bu konuda başta Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi ve katılım sağlayan tüm kurumlarımız üzerine düşeni layıkıyla yaptılar. Şehrimiz için gerçek anlamda faydalı bir fuar oldu ve şehrimiz bu fuardan faydalanmayı bildi.” dedi.

Balık açıklamasının devamında Bartın TSO olarak kentte sanayi ile birlikte iş alanlarının genişlemesi, istihdamın artması, üye bazındaki sorunlarının ivedilikle çözülmesi gibi konuların dışında turizmin gelişmesi içinde önemli adımlar attıklarına dikkat çekerek, “Kentimiz gerek doğası gerekse kültürel özellikleriyle turizm açısından adeta eşsiz bir cennet. Bu cenneti insanlara sunabilmemiz gerekiyor. Başta Bartın Irmağı olmak üzere kentimizin tüm doğal güzelliklerini ve yöremizin kültürel güzelliklerini turizme ve dolayısıyla ekonomiye kazandırabilmeliyiz. Bartın TSO olarak Bartın Irmağı’nda kano sporlarının yapılabilmesine yönelik bir proje hazırladık. Türkiye Kano Federasyonu yetkililerini ilimize davet ettik. Kendileri ırmağımızın çeşitli noktalarında incelemelerde bulundular ve ırmağımızın kano sporları için çok uygun olduğunu ifade ettiler. BAKKA’ya sunduğumuz proje onaylanırsa Bartın Irmağı’nda kanolar yüzmeye başlayacak. Sportif faaliyetlerin dışında insanlar kanolara atlayıp ırmağın eşsiz güzelliğinde doyasıya vakit geçirebilecekler. Bu proje Bartın Irmağı’nın turizme kazandırılması noktasında ateşleyici bir nitelik olacaktır.” dedi.

Bartın TSO Başkanı Halil Balık ayrıca EMİTT fuarında yönetim kurulu üyeleriyle gerçekleştirdikleri temaslardan da bahsederek, “Biliyorsunuz Ticaret Odaları her şehirde var. Ülkemizin dört bir yanından fuara gelen TSO temsilcileri ile görüştük. Kendilerine şehrimizi tanıttık ve onları Bartın’a davet ettik. İmkanlarımızdan bahsettik. İnşallah faydalı olacaktır.” diye konuştu.

 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...