Bartın TSO Yönetimi Saya Eğitim merkezine ziyarette bulundu.

HABERLER

Bartın TSO Yönetimi Saya Eğitim merkezine ziyarette bulundu.

Görüntülenme: 2011 Eklenme Tarihi: 15-04-2019

İlimiz merkez şiremirtabaklar köyü tıyırtı yokuşu sinoplu mahallesinde bulunan Saya eğitim merkezi 2.etap eğitimlerine başlamasının ardından

İlimiz merkez şiremirtabaklar köyü tıyırtı yokuşu sinoplu mahallesinde bulunan Saya eğitim merkezi 2.etap eğitimlerine başlamasının ardından, TSO Başkanı Halil Balık ve beraberindeki heyet eğitim merkezine ziyarette bulundu.

Saya eğitim merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan TSO Başkanı Halil Balık ve beraberindeki heyet,  eğitmen Rıza Arslan ve kursiyerlerle görüşerek kursta yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Ziyaret ettiği saya eğitim merkezinde kursiyerle ile görüşen TSO Başkanı Halil Balık, büyük emek ve sabır isteyen ancak kurs sonunda o işi veya o mesleği yapabilecek bilgi ve donanıma ulaşacak kursiyerlerin isterlerse bir işte çalışabileceklerini, isterlerse kendi iş yerlerini açabildiklerini bunun çok önemli olduğunu söyledi. Başkan Halil Balık, 1. etap 25 kursiyerimiz eğitimlerini bitirerek kurs bitirme belgelerini almaya hak kazandı. Bunların 21 tanesi fiili olarak saya sektöründe işlerine yerleştirildi ve istihdam edildi. Yine aynı şekilde 2. etap kursiyerlerimizin talep ve beklentilerinin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapmaya çalışacağız''dedi.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık'a, Meclis Başkanı Adem Akpürçek, yönetim kurulu başkan yardımcıları Fatih Mehmet Kanbur, H.Sami Karakaş, yönetim kurulu üyesi S.Cem Yıldız ve oda genel sekreteri Ahmet İncekara eşlik etti.
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...