DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI

HABERLER

DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI

Görüntülenme: 45 Eklenme Tarihi: 06-05-2022

DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI

Bilindiği üzere Deneyap Türkiye, Cumhurbaşkanlığımızın 100 Günlük Programında yer alan “81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Kurulması” hedefi doğrultusunda, Bakanlığımız, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde hayata geçirilmiştir.
Deneyap Teknoloji Atölyelerinde ortaokul ve lise seviyesindeki öğrenciler toplamda 3 yıllık bir eğitim programına alınmaktadır. Eğitimin ilk 2 yılında Robotik ve Kodlama, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Yapay Zekâ, Yazılım Teknolojileri, Mobil Uygulama, Tasarım ve Üretim, Enerji Teknolojileri, İleri Robotik, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Siber Güvenlik, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi gibi proje temelli dersler verilmektedir. 2 yıllık eğitim programını tamamlayan öğrencilerin son bir yılda yatkın oldukları alanlarda takımlar halinde teknoloji temelli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etmeleri ve erken dönemde alanlarında uzman olmaları hedeflenmektedir.
2021-2022 eğitim öğretim yılında 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı veya 9. sınıfta okuyan öğrencilerden e-sınav için başvuru alınacaktır. (Sınıf seviyesi uygun olmayan adaylar iki aşamalı sınavı geçse dahi eğitim almaya hak kazanamayacaktır.)
Bu kapsamda Başvuru yapan öğrenciler e-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanabileceklerdir. 

Başvurmak isteyen adayların elektronik ortamda yapılacak olan e-sınava ön başvurularını 

31 Mayıs 2022 saat 23.59’a kadar KYS 
(Kurumsal Yönetim Sistemi)  https://www.t3kys.com/ üzerinden tamamlamaları gerekmektedir.
Sınav, 1 Haziran 2022- 26 Haziran 2022 tarihleri arasında 42 ilde belirlenen merkezlerde seanslar halinde gerçekleşecektir.
Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2022
                                                                                               


Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...