Ekonomi Bakanlığı Destekleri Bartın TSO’da Anlatıldı.

HABERLER

Ekonomi Bakanlığı Destekleri Bartın TSO’da Anlatıldı.

Görüntülenme: 2061 Eklenme Tarihi: 16-08-2018

Bir dizi ziyaret ve bilgilendirme toplantısı için Bartın’a gelen Ekonomi Bakanlığı yetkilileri Bartın Ticaret ve Sanayi Odasınca ağırlandı.

Bir dizi ziyaret ve bilgilendirme toplantısı için Bartın’a gelen Ekonomi Bakanlığı yetkilileri Bartın Ticaret ve Sanayi Odasınca ağırlandı.
 
Ekonomi Bakanlığı ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odasınca ilimizde firmalara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Heyet Bartın’da TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık ve Yönetim Kurulu üyelerince karşılanıp ağırlandı.
Ekonomi Bakanlığı İthalat Birimi Genel Müdür Vekili Ahmet Erkan Çetinkayış, Avrupa Birliği Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tan, Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Birimi Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gencay Oğuz, İhracat Birimi Daire Başkanı Ayşegül Şahinoğlu Yerdeş, Ürün Güvenliği ve Denetim Birimi Daire Başkanı Nuri Öztürk, Dış Ticaret Uzmanları Oğuzhan Demir, Göktuğ Bayri ve Atilla Yenigün’den oluşan heyet Bartın Ticaret ve Sanayi Odasında  gerçekleşen bilgilendirme toplantısında  Bartınlı iş adamları ve sanayiciler ile buluştular.
 
Balık 2017’nin İthalat ve İhracat Rakamlarını Açıkladı
Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık 2017 yılında Bartın’da gerçekleştirilen ithalat rakamının 187 milyon olduğunu ve 151 milyon da ihracat yapıldığını söyledi.
Başkan Balık 2016 yılına göre 2017 yılı ihracat rakamlarında yüzde 10 artış gerçekleştiğini de kaydederek, “Tabi ki bizim temennimiz Bartın olarak ihracat rakamlarının daha da artırılması ve cari açığın kapatılması.” diye konuştu.
 
Sıkıntıları Yerinde İncelemek İstedik
Çok sayıda iş adamı ve firma sahibinin katıldığı bilgilendirme toplantısında konuşan Ekonomi Bakanlığı İthalat Birimi Genel Müdür Vekili Ahmet Erkan Çetinkayış ise daha önceki tarihlerde çeşitli illerde bir takım bilgilendirme toplantıları yaptıklarını ancak bu sefer bizzat firmaları da yerinde ziyaret etmek istediklerini kaydedip, “Daha önce Bakanlığımız nezdinde bilgilendirme toplantıları ile iş adamlarımız ve sanayicilerimizle bir araya geliyorduk. Bu defa firmalarımızı bizzat ziyaret ederek sıkıntılarını ve dertlerini yerinde dinlemek istedik. Zonguldak ve Karabük’te de ikişer grup arkadaşlarımız var. Onlarda yine firma toplantıları gerçekleştiriyorlar. Burada sizlerin sadece bizim bakanlığımızla değil diğer bakanlıklarla ilgili de görüşlerinizi almak ve bu görüşlerinizi ilgili bakanlıklara iletmek istiyoruz. Ayrıca iyileştirilmesini istediğiniz alanlar hakkında da sizlerin görüşlerini alarak ilgili bakanlıklara iletme durumundayız.” dedi.
Toplantı devlet destekleri, vergilendirme, yatırım teşvikleri gibi konularda aktarılan bilgilendirmelerle devam ederken toplantı sonrasında katılımcıların soruları da yanıtlandı.
Bakanlık yetkilileri toplantının ardından Bartın’da  Mescier, Bartın Çimento Fabrikası, Madeş, Silahdar İnşaat, Selko Ateş Tuğla ve Yepsa Firmalarına ziyaretlerde bulundular.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...