Halil Balık, Ülke genelinde ekonomik dalgalanmanın etkilerinin kısa sürede aşılacağını söyledi.

HABERLER

Halil Balık, Ülke genelinde ekonomik dalgalanmanın etkilerinin kısa sürede aşılacağını söyledi.

Görüntülenme: 1923 Eklenme Tarihi: 01-02-2019

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Ülke genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmanın etkilerinin kısa sürede aşılacağını söyledi. 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Ülke genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmanın etkilerinin kısa sürede aşılacağını söyledi. 

Ekonomik anlamda son zamanlarda yaşanan durağanlığın, 2019 yılı için açıklanan Devlet destekleri ve üretim ile normal düzeye çekileceğini söyleyen TSO Başkanı Halil Balık, İlimizde son zamanlarda çıkan olumsuz söylentilerin, genel olarak tüm dünyada hissedilen küresel ekonomideki dalgalanmaların etkileri olduğunu ifade etti. TSO Başkanı Halil Balık, ülke olarak ekonomimiz çok güçlü, bir kaç aydır ticarette yaşanılan olumsuzluklar aşılamayacak bir durum değil. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların sonuçlarını hepimiz hissediyoruz. Fakat Devlet teşvik ve destekleri ile gözle görülür şekilde ekonomimizde toparlanma var. Tabi ticaret yapan herkes kendince tedbirini alacak, birilerinin bunu başka taraflara çekmesi son derece yanlış. Yaşanacak her türlü olumsuzluk hepimizi etkiler. Bunun için hep birlikte ayrıştırmadan el ele olmalıyız. Hiç kimse spekülatif söylentilerden dolayı karamsarlığa kapılmasın. Bu günlerde Bartın'ımıza mal olmuş, ekonomimize büyük katkı sağlamış firmalarımız hakkında dedikodular üretilmekte ve bizlerde bunlardan iş camiası olarak son derece rahatsızlık duymaktayız. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, en küçük esnafımızdan en büyük sanayicimize kadar herkesin yanındayız. Devletimizin destekleri ve sundukları imkanlar çok fazla, kendi yolumuzdan sağlam adımlarla gitmeye devam etmeliyiz''dedi.

Herkesin üzerine vazife düştüğünü ifade eden Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, biz TSO olarak elimizi taşın altına koyduk. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Kobi'lerimize oda bütçemizin %80'ini ayırarak düşük faiz oranı ile 24.200.000,00 tl kredi kullandırdık. Üyelerimiz için daha neler yapabiliriz diye Yönetim Kurul'umuz ile istişare içerisindeyiz. Biz güçlü bir ülkeyiz. Ekonomide yaşanan bu durumu daha çok üreterek, istihdam sağlayarak avantaja çevirmenin yollarını aramalıyız. 

Birlik ve beraberlik içinde olmaktan asla vazgeçmemeliyiz''dedi.
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...