İnşaat Sektörü Toplantısı Yapıldı.

HABERLER

İnşaat Sektörü Toplantısı Yapıldı.

Görüntülenme: 1497 Eklenme Tarihi: 20-02-2020

İnşaat Sektörü Toplantısı Yapıldı.

Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Cemal Akın, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, TSO Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Kanbur, TSO Meclis Üyesi Hüseyin Çalıkoğlu, ilgili kurum müdürleri, Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ile inşaat sektörü firma temsilcileri katıldı.

İnşaat sektörüne yönelik yapılan toplantıda şehrin ekonomi aktörleri, esnafları, işadamları ve onların oluşturduğu mesleki kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile inşaat sektörünün temsilcilerinin katılımı ile İlimiz inşaat sektör sorunlarının değerlendirildi.
  
Toplantıda Bartın Üniversitesi  Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Yasin Durgun tarafından inşaat sektörünün Türkiye’deki genel durumu ve Bartın İlindeki inşaat sektörü ile sunum yapıldı. 
  
Toplantıda söz alan TSO Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Kanbur inşaat sektörü çok kollu bir meslek, bünyesinde en çok istihdam sağlayan ve yarattığı katma değer ile ülkemiz ve ilimiz ekonomisine en çok kazandıran sektörlerden biri. İlimizde inşaat sektörünün yaşadığı sıkıntıları konuşma ve istişare etme fırsatı verdiğiniz için başta Sayım Valimiz olmak üzere herkese teşekkür ederiz'' dedi. TSO Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Kanbur konuşmasının devamında sektörle ilgili yaşanan sorunlara değindi. 

Toplantıda kentsel dönüşüm uygulamasında yaşanılan sorunlar, İmar Kanunu’nun 18. maddesi kapsamında arsa üretilmesinin yaygınlaştırılması, konut kredi faiz oranlarının 0.49 seviyesine düşürülmesi ile inşaat piyasasındaki doygunluk konularına ilişkin hususlar dile getirildi.
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...