KADINA ŞİDDET TOPLUMLARIN EN BÜYÜK SORUNUDUR.

HABERLER

KADINA ŞİDDET TOPLUMLARIN EN BÜYÜK SORUNUDUR.

Görüntülenme: 845 Eklenme Tarihi: 25-11-2020

KADINA ŞİDDET TOPLUMLARIN EN BÜYÜK SORUNUDUR.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Halil Balık mesajında; günümüzde din, dil, ırk, coğrafya, eğitim düzeyi ve sosyal statü gözetmeksizin tüm insanlığı tehdit edecek bir boyuta ulaşan şiddet, kadınlarımızı acımasızca hedef almaktadır. Dünyada kadına yönelik şiddet, özellikle ekonomik, siyasal ve fiziksel sorunlarla iç içe geçerek artmakta olup, şiddet ölçülemez ve engellenemez bir hale gelmiştir. 
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarımız; kimi şiddete maruz kalıyor, kimi imkansızlık ve zorlukla yaşıyor, fırsat eşitsizlikleri ve ayrımcılıkla karşı karşıya kalıyor. Bu sorunların aşılması için hep birlikte ortak bir duruş geliştirmeli ve şiddette maruz kalan kadınlarımızın hakkına, hukukuna, özgürlüklerine sahip çıkmalıyız. Şiddetin boyutu ne olursa olsun uygulayanlar için yasaların caydırıcı ve  önleyici olması gerekli. Bugün kadının hayatını karartan ve aileyi zehirleyen şiddet sarmalından bizi kurtaracak yegâne yol şiddete birlikte karşı durmak
Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve tüm dünyada, şiddet mağduru çocukların ve kadınların her türlü ihmal ve istismardan uzak, huzurlu günlere kavuşmasını; adalet ve özgürlük anlayışının hayatımıza egemen olmasını temenni ediyorum'' şeklinde ifade etti.
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...