KÜSİ Alt Değerlendirme Komisyonu Mobilya İmalatı Sektörüne Yönelik Sorunları Görüştü.

HABERLER

KÜSİ Alt Değerlendirme Komisyonu Mobilya İmalatı Sektörüne Yönelik Sorunları Görüştü.

Görüntülenme: 225 Eklenme Tarihi: 21-05-2021

KÜSİ Alt Değerlendirme Komisyonu Mobilya İmalatı Sektörüne Yönelik Sorunları Görüştü.

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında İlimiz de faaliyet gösteren Mobilya-Ağaç ve Orman Ürünleri İmalatı Sektörüne yönelik KÜSİ Alt toplantısı yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü koordinasyonunda çevrimiçi zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıda, ilimiz de faaliyet gösteren mobilya-ağaç ve orman ürünleri imalatı sektörünün sorunlarına yönelik çözüm önerileri görüşüldü.

Toplantıya Bartın Ticaret  ve Sanayi Odası Başkanı Halil BALIK, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol CANGI, OSB Müdürü Oğuzhan KASAPOĞLU, BAKKA Bartın Destek Ofisi Koordinatörü O.Bahadır KALECİK, Bartın TSO Genel Sekreteri Ahmet İNCEKARA, Akademik Danışman Bayram DÜNDAR ilgili kurum yetkilileri ile sektör temsilcileri katıldı.

Toplantıda söz alan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, mobilya-ağaç ve orman ürünleri imalatı ekonomik kalkınma için özellikle kırsal istihdam açısından önemli bir sektördür. Ülkemizdeki ormanların ürün bakımından zenginliğini düşünecek olursak çeşitliliğin çokluğu kırsalda yaşayan birçok insana ve evlerinde oturan kadınlarımıza ekmek kapısı olmuştur. Orman ürünlerinde olduğu gibi ülkemiz aromatik ve tıbbi bitkiler bakımından en zengin ülkelerden biridir. Türkiye de orman ürünlerinin yanı sıra tıbbi ve aromatik bitkilerin ihracatından önemli miktarda gelir sağlamaktadır. Ormana dayalı sektörler dünya piyasalarında ticaret hacimleri bakımından oldukça fazla olan sektörlerdir. Bu tür işletmeler üretimde önemli bir rol oynamaktadır. Sektörümüzün sorunlarına yönelik yapılacak iyileştirmeler ülkemizi ekonomik açıdan daha da güçlendirecektir’’ dedi.

Katılımcıların sektörlerine ait durum değerlendirmesi ve öneri sunmalarının ardından toplantı sona erdi.

 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...