ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN SORUNLARI ELE ALINDI

HABERLER

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN SORUNLARI ELE ALINDI

Görüntülenme: 317 Eklenme Tarihi: 19-04-2021

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN SORUNLARI ELE ALINDI

Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü; organize sanayi bölgesi başkanları ve bölge müdürlerinin katılımı ile OSB'lerin sorunları ve çözüm önerilerinin ele alındığı istişare toplantısı yapıldı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıya OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık katıldı.

OSB’lerin Türkiye ekonomisinin belkemiği olduğuna dikkat çekerek, sanayi üretiminden mesleki eğitime, OSBÜK’ün yürüttüğü çalışmalardan ‘kısmi kapanma tedbirlerine’ kadar pek çok konuya değindi.

Türkiye’deki 351 OSB’nin Başkan ve Bölge Müdürleri, OSBÜK tarafından düzenlenen istişare toplantısında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi Bölgeleri Genel Müdür Vekili Soner Erkek ile bir araya geldi. Toplantıda OSB Başkanları taleplerini Bakan Varank’a iletirken, üretimde yaşanan son gelişmelerde istişare edildi.

Toplantıda konuşmaların ardından Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgelerinin başkanları ve bölge müdürleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a taleplerini iletti.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...