SAYA VE AYAKKABI İMALATININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

HABERLER

SAYA VE AYAKKABI İMALATININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Görüntülenme: 305 Eklenme Tarihi: 25-05-2021

SAYA VE AYAKKABI İMALATININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Bartın’da saya ve ayakkabı imalatı sektöründe yaşanan sorunlar düzenlenen toplantıda ele alındı.

OSB Eğitim Test ve İnovasyon Merkezi toplantı salonunda Bartın ili saya ve ayakkabı imalatı sektöründe yaşanan sorunlar ile sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerine yönelik toplantı düzenlendi.

Toplantıya TSO Başkanı Halil Balık, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, KOSGEB Müdürü Gökhan Akdağoğlu, BAKKA YDO Koordinatörü Osman Bahadır Kalecik, Bartın Organize Sanayi Bölge Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, Bartın Üniversitesi Proje ve Teknik Ofisi Genel Koordinatörü Doç. Dr. Ayhan Ateşoğlu, Akademik Danışman Bartın Üniversitesi Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Bayram Dündar, TSO Genel Sekreteri Ahmet İncekara ve sektör temsilcileri katılım sağladı.

Toplantıda saya ve ayakkabı imalatı sektöründeki tedarik zinciri, hammadde ve kaynak temini ile tedarik zincirine yönelik sorunlar ve öneriler, üretim sürecinde yaşanan sorunlar ve öneriler, satış, pazarlama ve dağıtım sürecinde yaşanan sorunlar ve öneriler, yapısal sorunlar ve yasal zorunluluklar ile birlikte diğer sorun ve öneriler görüşüldü.

Toplantı Bartın TSO’nun 1 milyon 901 bin TL bütçe ile OSB İnovasyon merkezinin zemin katına kurduğu ve ayakkabı-saya sektörüne nitelikli eleman ihtiyacı sorununu çözecek  Bartın ilinin istihdamını özellikle dezavantajlı grupların üretime katılmalarını sağlayacak olan ayakkabı saya eğitim merkezini ziyaretle son buldu.

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan TSO Başkanı Halil Balık, “Saya ve ayakkabı imalatı ilimiz için çok önemli bir sektör. Bu sektörün gelişmesi, mevcuttaki sorunlarının çözümü ve geleceğine yönelik atılan her bir adım da kentimizdeki üretim ve istihdam noktasında çok kıymetli. Bartın Ticaret Odası olarak Saya ve ayakkabı imalatı sektörünün sorunlarının çözümü ve bu sektörün geliştirilmesi noktasında her türlü fikre, öneriye açığız. Bu alanda yaptığımız mevcut çalışmalar ve desteklediğimiz projeler var. Sektör temsilcilerinin ve kıymetli akademisyenlerimizin de katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıda önemli mesafeler kat ettik. Sektör bazlı sorunların çözümü noktasında tüm paydaşların gerekli çalışmaları yapacağına ve bu çalışmaların meyvelerini en kısa sürede alacağımıza inanıyoruz.” Dedi.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...