TASEV(Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Ve Eğitim Vakfı ) Yönetim Kurulu Üyeleri Bartın’ı Ziyaret etti.

HABERLER

TASEV(Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Ve Eğitim Vakfı ) Yönetim Kurulu Üyeleri Bartın’ı Ziyaret etti.

Görüntülenme: 1818 Eklenme Tarihi: 10-09-2019

TASEV(Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Ve Eğitim Vakfı ) Yönetim Kurulu Üyeleri Bartın’ı Ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2019 Yılı için belirlemiş olduğu  “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi” teması kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen etkinlik kapsamında TASEV (Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Ve Eğitim Vakfı ) Yönetim Kurulu Üyeleri Bartın’a davet edilmiştir. TASEV Yönetim Kurulu Başkanı Tan Erdoğdu, Muhasip Üye Ozan Limoncular, Üyeler Ahmet Kayalı, Ahmet Aydan, Hüseyin Ata ve Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Genel Sekreteri Süleyman Sırrı Köklü’den oluşan heyet Bartın’da Sayacılık ve Ayakkabıcılık Sektörü ile ilgili incelemelerde bulunmak, ortak faaliyetler, projeler ve  tedarik zinciri oluşturma hususlarında ağ ilişkileri kurmaya yönelik görüşmelerde bulunmak amacıyla 06-07.09.2019 tarihlerinde Bartın’ı ziyaret etti. 

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, Meclis Başkanı Adem Akpürçek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İlker Yıldırım, Oda Genel Sekreteri Ahmet İncekara, BAKKA YDO Birim Başkanı Osman Bahadır Kalecik, Bartın OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu ve Bartın Ayakkabıcılar Derneği Başkanı Necati Sandıkçı’nın eşlik ettiği heyet ilk olarak Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek Programı kapsamında yapılan Saya Eğitim Merkezini ziyaret etti. Merkezin işleyişini yerinde inceleyen heyet ile merkezin daha da geliştirilmesi ve burada yapılan sayaların hayır ayakkabısına dönüştürülmesi yönünde adımlar atılmasına karar verildi. Bartın TSO ve TASEV  arasında iyi niyet protokolünün imzalanması kararı alındı.

Heyet ,  Bartın TSO, Bartın OSB ve Bartın’da sektörde faaliyet gösteren belli başlı firmaların ziyaretleri ile programlarına devam etti. Heyet ile yapılan görüşmelerde Bartın TSO, BAKKA, Bartın Ayakkabıcılar Derneği ve TASEV ile ortaklaşa faaliyetlerin yapılabileceği, başta Avrupa Birliği çerçeve programları olmak üzere ortak projeler üretilebileceği ve hatta ihtiyaç duyulması durumunda TASEV’in Bartın şubesinin açılmasının değerlendirilebileceği  hususları tartışılmış ve 24 – 25 NİSAN 2019 tarihinde Bartın TSO, BAKKA ve Bartın Ayakkabıcılar Derneği’nin TASEV’in  İstanbul’daki Genel Merkezini ziyaretle başlayan ilişkilerin devam edecek olan temas ve ilişkilerle önemli ve iyi bir noktaya taşınmasına karar verilmiştir. 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...