TSO Başkanı Halil Balık, çalışma yemeğine katıldı.

HABERLER

TSO Başkanı Halil Balık, çalışma yemeğine katıldı.

Görüntülenme: 1966 Eklenme Tarihi: 05-01-2019

TOBB ve Pakistan Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde çalışma yemeği düzenlendi.

Pakistan Başbakanı Imrah Kıhan'ın ülkemize gerçekleştireceği ziyaret kapsamında TOBB ve Pakistan Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde çalışma yemeği düzenlendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ve Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen çalışma yemeğinde yaptığı konuşmada, "Türkiye ile Pakistan, her alanda böyle yakın ilişkideyken, ülkelerimiz arasındaki ticaret hacmi bizi mutlu etmiyor. Yarım milyar doların biraz üzerindeki karşılıklı ticaretimiz, iki kardeş ülkeye yakışmıyor" dedi.​
Türkiye ve Pakistan arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin ele alındığı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğindeki yemeğe, Pakistan Başbakanı Imran Khan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Pakistan Dışişleri Bakanı Makhdoom Shah Mehmood Qureshi, Pakistan Planlama Bakanı Makhdoom Khusro Bakhtyar ve Pakistan Başbakan Özel Danışmanı Syed Zulfiqar Abbas Bukhari katıldı. 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kabul salonunda gerçekleşen çalışma yemeğine davetli olarak katılan ve toplantıyı değerlendiren TSO Başkanı Halil Balık, iki ülke arasındaki ticaret hacminin genişletilmesi ve Pakistan'a yapılan yatırımların değerlendirildiği faydalı bir çalışma yemeğine katıldık. Toplantıda yeni projeler ve ciddi yatırımlar konuşuldu. İnşallah iki ülke için hayırlı olur''dedi.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...