TSO Başkanı Halil BALIK ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

HABERLER

TSO Başkanı Halil BALIK ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Görüntülenme: 1665 Eklenme Tarihi: 03-12-2018

Ülke nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, bu yönde sağlıklı çalışmalar yaparak ve kalıcı çözümler üreterek bu konuya katkı sunmak, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

Ülke nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, bu yönde sağlıklı çalışmalar yaparak ve kalıcı çözümler üreterek bu konuya katkı sunmak, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin toplumla bütünleşmelerinin ve hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, onlara sunulan hizmetlerin erişilebilir olması, devlete ve topluma düşen öncelikli bir görevdir.
Engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin rol oynamaktadır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engellilerin de toplumun bir parçası olduğunu ve onların yaşadıkları zorlukları, sıkıntıları, nasıl bir hayat sürdüklerini görmemizi sağlayan anlamlı bir gündür. Tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, Aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...