TSO Başkanı Halil Balık Tecrübelerini Öğrencilerle Paylaştı.

HABERLER

TSO Başkanı Halil Balık Tecrübelerini Öğrencilerle Paylaştı.

Görüntülenme: 237 Eklenme Tarihi: 27-04-2021

TSO Başkanı Halil Balık Tecrübelerini Öğrencilerle Paylaştı.

Bartın Üniversitesi’nde çevrimiçi olarak düzenlenen ‘’Marka Yönetimi’’ konferansına katılan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Öğrencilere girişimcilik başta olmak üzere birçok konuda önerilerde bulunan Başkan Halil Balık ‘’Herkes kendi il alanlarını takip etmeli ve kendini geliştirecek yolları bulmalı’’ dedi.

Bartın Üniversitesi Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katılan TSO Başkanı Halil Balık, iş hayatındaki bilgi birikimini ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Kendi yaşamından örnekler veren Başkan Halil Balık, ‘’Bartın’da 150 yıldır ticari faaliyette bulunan bir aileden geliyoruz. Kendim ise 17 yaşından bu yana ticaretle uğraşıyorum. Bartın’ın kalkınması ve gelişimi için 41 yıldır kendi alanımda çaba sarf ediyorum. Askerlik dönüşü o günün şartlarında Bartın’da olmayan bir market açma düşüncesi ile harekete geçtim. İstanbul’da faaliyet gösteren büyük zincir marketlere gidip pazar araştırması yaptım. İlk marketin açılmasının ardından kısa sürede sayısı üçe çıkarttık. Tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen denemeye devam ettim. Şu anda 8 ayrı şubemizle Bartın’da hizmet veriyoruz. Bu noktaya azimle, çok çalışarak ve tüm olumsuzluklara rağmen pes etmeyerek ulaştık. Sonuç olarak başarı deneyerek, yanılarak ama düştüğümüz yerden kalkıp devam ederek elde ediliyor. Son olarak otel ve restoran kompleksimiz ile hizmet sektöründe önemli bir projeyi hayata geçirdik. Şehrimizin ve bölgemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, ihtiyaç-maliyet hesaplamalarını yaparak, insanlar bu yeni oluşumla neler kazanacak, nelere ihtiyaç var gibi sorular sorarak bu işe giriştik. Bilmediğimiz bir sektör olduğu için çok araştırıp çok çalıştık. Böylece bölgemize ihtiyacı karşılayacak güzel bir tesis kazandırdık. Herkes kendi becerisine göre ilgi duyduğu alanları takip etmeli ve kendini bu yönde geliştirmeli. Eğitim-Öğretim devam ederken veya sonrasında asla boş durmamalısınız. Proje üreten, yenilikçi çalışmalar yapan ve markalaşmaya değer veren gençlere ülkemizin çok ihtiyacı var. Başarı tesadüf değildir, yılmadan çalışarak olur’’ ifadelerini kullandı.

Etkinlik, karşılıklı soru ve cevapların alınmasının ardından sona erdi.

 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...