BARTIN TSO VE TOBB'DAN EĞİTİME DESTEK.

HABERLER

BARTIN TSO VE TOBB'DAN EĞİTİME DESTEK.

Görüntülenme: 556 Eklenme Tarihi: 08-01-2021

BARTIN TSO VE TOBB'DAN EĞİTİME DESTEK.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle her yıl gerçekleştirilen eğitim yardımları kapsamında bu yıl pandemi nedeni ile uygulamaya konulan  uzaktan eğitim programı EBA' ya erişim sağlayamayan öğrenciler için tablet yardımı gerçekleştirdi.  

Pandemi nedeni ile evde eğitim görmesi gereken ancak tableti olmadığı için uzaktan eğitim programı EBA'ya erişim sağlayamayan öğrencilere eğitimlerini aksattırmadan devam ettirebilmeleri amacıyla Odamız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birliğinde alımı yapılan 110 adet tablet bilgisayar ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen tabletlerin teslim törenine Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Başkan Yardımcısı H.Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Üyesi G.Gülin Aldatmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler ve Oda Genel Sekreteri Ahmet İncekara katıldı.

Tabletlerin tesliminde konuşan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, eğitim tüm dünyanın temel direğidir'' dedi.
Başkan Halil Balık sözlerine şöyle devam etti; "Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID 19 salgını nedeni ile birlikte ülke ve millet olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Her alanda etkisini hissettiğimiz salgının bir an evvel sona ermesi en büyük temennimiz. Bu süreçte yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Çocuklarımızın yeri okullarımız olmasına rağmen salgın nedeniyle bizler evlerimizi sınıflara çevirdik. Anne ve Babalar çocuklarının eğitim süreçleri aksamaması için evlerde birer öğretmen oldular. Yine bu süreçte büyük özveri ile çalışan öğretmenlerimiz öğrencilerini hiç ihmal etmediler. Bizler de öğrencilerimizin eğitime ulaşabilmelerini ve öğretmenlerimizin öğrencileri ile buluşabilmesini sağlamak adına Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz eğitim yardımlarımızı farklı bir mecraya taşıdık.   
Ülkemizin ekonomik anlamda kalkınmasında eğitim büyük önem taşımakta. İleride ülkemizi emanet edeceğimizin çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını sağlamak hepimizin ortak sorumluluğu. Bizler de bu sorumluluktan hareketle bu yıl pandemi nedeni ile uygulamaya konulan  uzaktan eğitim programı EBA' ya  erişim sağlayamayan öğrencilerimize dağıtılmak üzere Odamız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin katkısı ile alınan 110 adet tablet bilgisayarı ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ediyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde camiamız ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası her zaman öğrencilerimizin ve eğitimin yanında olacaktır."dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'na eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar ise tablet bilgisayarların belirlenen kriterler doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirtti. Acar, şu ifadeleri kullandı:''Malumunuz bu salgın dönemimden sonra uzaktan eğitime geçildi ve bu süreçte öğrencilerimizin özellikle tablet ve bilgisayara ihtiyaçları oluştu. Her yıl eğitime destek veren Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız  Halil Balık ve Yönetim Kurulu Üyeleri yine bizlere yardım elini uzatarak hasıl olan bu ihtiyacın karşılanmasında büyük destek sağladılar. Bu anlamda sağladıkları destekten dolayı başta Başkanımız Halil Balık olmak üzere tüm destek veren Yönetim Kurulu Üyelerine takdim ettikleri 110 tablet için öğretmen ve öğrencilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.''
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...