ÜRETİM SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN FİRMALARA DEVLET TEŞVİKLERİ ANLATILDI.

HABERLER

ÜRETİM SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN FİRMALARA DEVLET TEŞVİKLERİ ANLATILDI.

Görüntülenme: 1830 Eklenme Tarihi: 13-12-2019

ÜRETİM SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN FİRMALARA DEVLET TEŞVİKLERİ ANLATILDI.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Kosgeb Müdürlüğü koordinasyonunda Üretim yapan üyelerimize yönelik Sanayi Sicil kanunu uygulamaları ve Kosgeb teşvikleri konularında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Bartın TSO Başkanı Halil Balık, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, Kosgeb Müdürü Gökhan Akdağoğlu, OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, Oda Genel Sekreteri Ahmet İncekara ile üretim yapan firma temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmalarını yapan Kosgeb Müdürü Gökhan Akdağoğlu ve Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, bilgilendirme toplantısının akışı hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Toplantıda konuşan TSO Başkanı Halil Balık, üretmek ve ürettiğimizi pazarlayabilmek Ülke'miz için yapılacak en önemli katma değerdir dedi. Başkan Halil Balık, üretim yapan firmalarımıza yönelik yapılan bilgilendirme toplantısının faydalı olacağı düşüncesindeyim. Devletin verdiği her türlü teşviğin sanayici tarafından kullanılması firmaların rekabet gücünü artıracak, daha fazla üretimle hem Ülke ekonomisine hem de istihdama büyük katkı sunacak. Devlet teşvikleri üretim yapan firmalarımızın yurtdışına açılma sürecinde de firmalarımıza her safhada destek sağlamakta, ihracatlarına her konuda kılavuzluk yapmakta. Bunun için firmalarımızın bu konularda yapılan bilgilendirme toplantılarına katılımları çok önemli. Bir kez daha katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, işlerinizde bol kazançlar diliyorum''şeklinde konuştu.

Toplantı  Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Sanayi Şubesi Müdürü Mehmet Selim ULUTAŞ  veKosgeb Uzmanı Emre ÇULLU tarafından Sanayi Sicil Uygulamaları ve Kosgeb Teşvikleri konularında sunumların yapılmasının ardından son buldu.
 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...