BARTIN TSO’DAN EĞİTİME DESTEK

HABERLER

BARTIN TSO’DAN EĞİTİME DESTEK

Görüntülenme: 254 Eklenme Tarihi: 04-11-2021

BARTIN TSO’DAN EĞİTİME DESTEK

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası; eğitim ve öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık bot yardımın da bulundu. TOBB tarafından gönderilen Eğitim Yardımı tutarına ilave olarak Bartın TSO tarafından da eğitime önemli bir kaynak aktarıldı.

Pandemi nedeniyle verilen uzun aranın ardından yüz yüze eğitimin yeniden başlamasıyla, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Eğitim Yardımı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Bartın TSO’ya ulaştırıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere gönderilen tutara ilave olarak, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından da ek kaynak ayrıldı.

Toplam 62 Bin TL tutarındaki Eğitim Yardımı karşılığında alınan 820 adet kışlık bot; Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, Başkan Yardımcısı H. Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Sayman Üye M. İlker Yıldırım ve Genel Sekreter Ahmet İncekara’dan oluşan heyet tarafından, İl Milli Eğitim Müdürü yetkilileri ve İnönü İlköğretim Müdürü Fehmi Karakayış’a teslim edildi. Hazırlanan paketler Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda  ilgili okul müdürlüklerine teslim edilecek.

TSO Başkanı Halil Balık eğitim yardımıyla ilgili yaptığı açıklamasında, ‘’Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu yılda Birliğimiz ve Odamız işbirliğiyle ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı olarak kışlık botlarımızı ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. Yönetim Kurulumuz ile odamız üyesi iş yerlerinden model, malzeme ve kalite bakımından ürünleri değerlendirerek ve Birliğimizin (TOBB) eğitim yardımına ek ilave yaparak 820 adet kışlık bot alımını gerçekleştirdik. 75 il ve ilçe okul olmak üzere toplam 820 çift kışlık bot, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yetkililere teslim ettik. Buradan önemli katkılarından dolayı başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Geleceğimizi temsil eden kıymetli öğrencilerimize böyle bir yardımda bulunabilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyor, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.’’ dedi.

 

 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...