Bartın Üniversitesi IV. AR-GE Proje Pazarı Açılış Töreni Gerçekleşti

HABERLER

Bartın Üniversitesi IV. AR-GE Proje Pazarı Açılış Töreni Gerçekleşti

Görüntülenme: 175 Eklenme Tarihi: 27-10-2021

Bartın Üniversitesi IV. AR-GE Proje Pazarı Açılış Töreni Gerçekleşti

25 Ekim tarihinde Bartın Üniversitesinin “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanında tematik olarak düzenlediği “IV. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinin açılış töreni, Türkiye’nin farklı illerinden yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış törenine Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık ve genel sekreter Ahmet İncekara katıldı.

26 Ekim 2021 tarihinde etkinliğin 2. Gününde Bartın Üniversitesinin “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanında tematik olarak düzenlediği IV. Ar-Ge Proje Pazarında ödül töreni düzenlendi. Türkiye’nin farklı illerinden yüzlerce proje arasından seçilen 115 çalışmanın sergilendiği etkinlikte, farklı üniversitelerden akademisyenler ve sektör temsilcileri tarafından yapılan titiz değerlendirmelerin ardından en iyi projeler ödüllendirildi.

Bartın Üniversitesi IV. Ar-Ge Proje Pazarı’na lise kategorisinde de yoğun bir başvuru yapıldı. Lise öğrencilerinin hazırladıkları projeler 2 gün boyunca ziyaretçilerin ilgisine sunuldu. Ar-Ge Proje Pazarı hakem heyeti tarafından yapılan değerlendirmeyle “NOOD - Sel Tahmin Algoritması” projesi ile Barış Mutlu 1. olurken ödülünü TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Sami Karakaş takdim etti.

IV. AR-GE proje pazarına destek veren kurumlar arasında yer alan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür plaketi verildi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Orhan Uzun tarafından takdim edilen plaketi odayı temsilen Başkan Yardımcısı Halil Sami Karakaş aldı.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...