GÜLSÜM KARAKAŞ AL TOBB İCRA KOMİTESİ BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI.

HABERLER

GÜLSÜM KARAKAŞ AL TOBB İCRA KOMİTESİ BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI.

Görüntülenme: 721 Eklenme Tarihi: 27-11-2019

BARTIN TSO KADIN GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTESİ BAŞKANI GÜLSÜM KARAKAŞ AL TOBB İCRA KOMİTESİ BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI.

Bartın TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm Karakaş Al, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Üyeleri ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde biraraya geldi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğu yaptığı konuşmada, 81 ilden gelen kadın girişimcilerden kendi şehirlerindeki genç kızlara rol model olmalarını ve onları girişimciliğe teşvik etmelerini istedi.  “Görevimiz ülkemizdeki kadın girişimcilerin sayısını arttırmaktır. Birbirimize sahip çıkmak büyümemize yardımcı olur. Hedefimizi unutmamalı kadın girişimciler olarak ilk 20 ülke arasında biz de olmalıyız.” dedi.

Kadın girişimci kurullarımızda yeni süreci tamamladıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Bu sene seçim sisteminde önemli bir değişiklik yaptık. Daha rekabetçi, demokratik bir sistem olsun istedik.  Önceden üst kurula TOBB’un üye atama yetkisi vardı. Bu sene bu yetkiyi bölge temsilcilerine devrettik. İl seçiminin ardından, bölge ve üst kurul seçimlerimizi bitirdik.

Ben her zaman söylerim. Bu kurum Türkiye’nin en demokratik kurumudur. TOBB tabandan gelen güçtür. Tabanın sesidir. Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı seçimde kim devraldıysa tek amacımız daha ileriye taşımak. 81 ildeki kadın girişimci kurul başkanlarımız ve icra komitemizin üyeleri var. Bayrağı onlar devraldı. Şimdi inşallah çok daha ileriye taşıyacaklar” dedi.

 Bakan Pekcan’ın kendi camiaları içerisinden çıkan önemli bir değer olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, özellikle kadın girişimciliğinin gelişmesi ve yaygınlaşması konusundaki çabaları için Bakan Ruhsar Pekcan’a teşekkür etti.

“Bulunduğunuz illerdeki üniversitelerle iş birliği içinde olarak kendi başarı hikayenizi anlatın ve genç kızlarımıza umut olun. Onları girişimci olmaya yönlendirin. Kendi işini kurmak isteyenleri tetikleyin. İller arasındaki network ağının iyi çalışması gerekiyor, birbirimizi iyi takip etmeliyiz” dedi.

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...