Vali Sinan GÜNER'den Saya Eğitim Merkezine Ziyaret.

HABERLER

Vali Sinan GÜNER'den Saya Eğitim Merkezine Ziyaret.

Görüntülenme: 2026 Eklenme Tarihi: 14-01-2019

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası sahipliğinde faaliyete geçen Saya Eğitim Merkezi'ne Vali Sinan GÜNER ziyarette bulundu.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası sahipliğinde faaliyete geçen Saya Eğitim Merkezi'ne Vali Sinan GÜNER ziyarette bulundu.
 
İştirakçi kurum ve kuruluşların desteği ile hazırlanan Ayakkabıcılık ve Sayacılık Eğitim Merkezi’ne yapılan ziyarette Vali Sinan GÜNER'e, TSO Başkanı Halil BALIK, Başkan Yardımcısı H.Sami KARAKAŞ, Yönetim Kurulu Sayman Üye M. İlker YILDIRIM,Yönetim Kurulu Üyesi G.Gülin ALDATMAZ, Meclis Üyesi Faruk ARABACIOĞLU, Bartın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut ŞAHİN, Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan ARSLAN, Bartın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol CANGİ, BAKKA Bartın koordinatörü Bahadır KALECİK, Bartın Kadın Girişimciler Kurulu, Sayacılar Dernek Başkanı Necati SANDIKÇI ve Ayakkabı üreticileri eşlik etti.

Nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması için kurulan Saya Eğitim Merkezi ile ilgili olarak kurs öğretmeni tarafından Vali GÜNER’e bilgi verildi.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali GÜNER; İlimizde nitelikli ara eleman ihtiyacının azaltılarak, istihdam problemini iyileştirmek, genç işsizlere, kadınlara ve engellilere eğitim verilerek sayacı girişimci sayısının arttırılması ile bölge halkına daha fazla ekonomik katkı sağlanması konusunda bu tür eğitim merkezlerinin önemli olduğunu ifade etti.
 
Ziyarette konuşan TSO Başkanı Halil BALIK, Valimizin Saya Eğitim Merkezi'ne ziyareti bizleri son derece memnun etmiştir. Kendisine değerli desteklerinden ve değerlendirmelerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.Verilen eğitimlerin sonunda kursiyerlerimiz sayacılık sektöründe nitelikli ara elemen ihtiyacını karşılayacak. Sadece Saya sektöründe değil aslında bir çok sektörde ara elaman ihtiyacımız var. Bu tür nitelikli elemanların toplumda ve iş hayatlarında belirleyici yerlere sahip olması işveren ve işçi için çok önemlidir. Aldıkları eğitimlerin ardından nitelikli elemen olarak bir işe başladıklarında, hem iş kaybının hem de zaman kaybının önüne geçilmiş oluyor. İstihdama ve ekonomimize destek olmak için bu tür eğitimlere daha çok ağırlık vermeliyiz, daha çok nitelikli eleman yetiştirmeliyiz''dedi.

İnceleme sonunda Vali GÜNER’e kursiyerler tarafından hazırlanan ve içinde biblo ayakkabı, terlik, bot ve anahtarlık bulunan paket takdim edildi. 

Yorum Yap

Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...